Europejska Noc Naukowców – 30 września

30 września cały Olsztyn spotkał się na Europejskiej Nocy Naukowców… która to zaczęła się już około 10 rano. Klasa 3a za swój cel obrała pokazy, warsztaty i wykłady przy budynku OSW oraz PAN.

Nie sposób było wziąć udziału we wszystkich atrakcjach jakie przygotowano dla zwiedzających, ale wśród zajęć w których wzięliśmy udział było m.in.  Kino 5D czy „Touch tank – dotknij rybę”. Przez mikroskop oglądaliśmy życie … w szkle, czyli fascynujący świat mikroorganizmów. Wraz z nadleśniczym rozwiązywaliśmy zagadki lasu, dowiedzieliśmy się czym  właściwie jest elektroforeza, wzięliśmy udział w zajęciach „Dowody zbrodni” a nawet dopingowaliśmy uczestników wyścigu ślimaków!
Jeżeli zastanawiacie się dlaczego część z nas ubrana jest w biały fartuch i gogle to wiedzcie, że z pomocą żelek i pianek uczyliśmy się jak łączą się aminokwasy w DNA – tak, wszystko potem zjedliśmy 🙂
Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z PANkiem, czyli maskotką Polskiej Akademii Nauk, która wraz z innymi placówkami naukowymi zorganizowała tegoroczną imprezę w Olsztynie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s