Grupa I we Fromborku

2.06. wczesnym rankiem, bo już o 5.00, grupa 1 wyruszyła w podróż pociągiem do Braniewa, a stamtąd do Fromborka.

Zaczęliśmy od zwiedzania obiektów na Wzgórzu Katedralnym, a więc Bazyliki Archikatedralnej, Muzeum Mikołaja Kopernika, dzwonnicy, gdzie zawieszone jest wahadło Foucaulta (przyrząd do obserwacji dobowego ruchu wirowego Ziemi). Dalej, na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego mogliśmy podziwiać widok na Zalew Wiślany oraz panoramę okolic Fromborka. Nie mogliśmy ominąć również muzealnego planetarium, gdzie wyświetlono seans, przedstawiający obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi oraz drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów.
Po zwiedzaniu nadszedł czas na rejs po Zalewie Wiślanym z Fromborka do Krynicy Morskiej katamaranem. Płynęliśmy 1,5 godziny. Dotarliśmy do Krynicy Morskiej, gdzie od razu poszliśmy wspiąć się na latarnię morską. Potem mieliśmy chwilę, by popluskać się w Zatoce Gdańskiej, kupić pamiątki i podziwiać to piękne miasto. Popłynęliśmy z powrotem do Fromborka, gdzie zjedliśmy obiad i po nim wróciliśmy do Olsztyna.
Dzień był długi, ale pełen wrażeń, przygód i niezapomnianych, wspólnie spędzonych chwil. Zakończyliśmy go słodkim akcentem, świętując urodziny Pawła! 🙂 Dziękujemy wszystkim za ten fantastyczny czas, do którego chętnie będziemy wracać myślami…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s