WIDZĘ – REAGUJĘ: 19 dni przeciwko przemocy

W roku szkolnym 2017/2018 nasz ośrodek został koalicjantem w akcji 19 dni przeciwko przemocy.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Kampania 19 dni została objęta honorowymi patronatami Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka

http://podrugie.pl/koalicja-przeciwko-przemocy-2017/

W ramach 19 dni przeciw przemocy wychowankowie NMOS 67 w Olsztynie wzięli udział w cyklu warsztatów podejmujących tematykę agresji i przemocy. Wspierając akcję zainicjowali i wykonali autorskie zdjęcia z udziałem kolegów i koleżanek. Zdjęcia te zaprezentowane zostały na wystawie pt. „Widzę-reaguję” pokazując, że w każdej sytuacji powinniśmy reagować na akt przemocy, wspierać ofiarę przemocy, pokazać dezaprobatę sprawcy. Młodzież opracowała szatę graficzną i teksty komiksów o tematyce przeciwdziałania przemocy, oraz zaprojektowała  plakaty do konkursu „Budujemy świat bez przemocy”.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s